Otwarcie ligi na 9 pkt

Bardzo mało gościnni okazali się nasi zawodnicy podczas pierwszego ligowego turnieju organizowanych na radlińskich boiskach. W 3 meczach zgromadzili 9 pkt, zdobywając 17 bramek i tracąc przy tym zaledwie 2 bramki! Sam początek nie był jednak tak perfekcyjny jakby się mogło to wydawać patrząc na same wyniki.

GÓRNIK RADLIN – JEDNOŚĆ JEJKOWICE 4:0 (4:0)

Przez pierwsze 5 minut połowy (gramy 2x10) Jedność praktycznie nie opuściła własnego pola karnego. Można powiedzieć, że wręcz oddawali nam piłki a my nie umieliśmy tego wykorzystać. Dochodziliśmy do wielu sytuacji i seryjnie marnowaliśmy akcje. Strzały Szymona, Gracjana, Adriana, Kacpra a nawet naszych obrońców, którzy grali na 25 metrze od bramki przeciwnika nie znajdowały drogi do bramki, strzały bez życia, bez wiary. Splątane nogi zawodników. Widać było po trenerach że się gotują…. Przełom nastąpił w 6 minucie kiedy do linii został wezwany kapitan Szymek i dostał pytanie: SZYMON CO TU SIĘ DZIEJE????? Odpowiedź była niezwykle prosta: MOMENT TRZENERZE!!!! A reakcja jeszcze szybsza. Idealne Dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Szymka – głowę przystawił Kuba Szczytkowski i precyzyjnie umieścił piłkę pod poprzeczką…. W końcu wpadło. Minęła chwila i Szymon ponownie zanotował asystę a strzelcem po raz drugi był popularny Szczotka. Niespełna 60 sekund później błąd bramkarza Jedności wykorzystał Kacper Tokarski i podwyższył na 3:0. Kapitalną zmianę dał Maks Gasz, który rozegrał bardzo dobre spotkanie i sam ustalił w 10 minucie wynik spotkania na 4:0. W drugiej połowie na boisku pojawili się nasi debiutanci – Maciej Dziwoki i Bartosz Adamczyk, oraz stara gwardia w osobach Mateusza, Kamila, Jasia, Wojtka. W bramce bezrobotnego Łukasza zmienił Kuba i również przez kolejne 10 minut nie maiła za wiele pracy. Rezerwowy skład wykonała założenia taktyczne i dowiózł wynik do końca.

WYRÓŻNIENIA ZA MECZ: SZYMON MOŁDAWSKI (1*), MAKS GASZ (1*), KUBA SZCZYTKOWSKI (1*)

GÓRNIK RADLIN - DECOR BEŁK 10:1 (5:0)

W drugie spotkanie weszliśmy fenomenalnie 4 pierwsze akcje przyniosły 4 bramki i ustawiły mecz. Bramki kolejno zdobyli: Szymek, Adi, Kacper i Paweł po piorunującym początku do gry ponownie weszli zmiennicy i tym razem nie tylko utrzymywali wynik ale zdobyli gola na 5:0. Strzelcem bramki był Jasiu Bober. Drugą połowę rozpoczęliśmy składem który zakończył pierwszą połowę. Jedyna zmiana to zmiana w bramce gdzie w miejsce Łukasza pojawił się Kuba. Na początku drugiej połowy podczas małego zamieszania w naszych szykach obronnych goście zdobywają bramkę. Od 15 minuty znów na boisku był pierwszy garnitur i dało się odczuć powiew siły, gdyż w 3 minuty zdobyli 5 bramek. Kapitalny mecz po raz kolejny w wykonaniu Szymka, który będąc nawet w czystej pozycji strzeleckiej szukał kolegów w polu karnym. Świetny występ zaliczył Adi który strzelił 2 bramki a 3 razy asystował.

wykonała założenia taktyczne i dowiózł wynik do końca.

WYRÓŻNIENIA ZA MECZ: SZYMON MOŁDAWSKI (2*), ADRIAN GĘBORSKI (1*), KACPER TOKARSKI (1*)

GÓRNIK RADLIN – RUCH STANOWICE 3:1 (2:0)

Najbardziej wyrównany mecz. Spotkanie na wysoki poziome akcje z obu stron. W pierwszej części szalał Kacper Tokarski i Paweł Matura. Paweł w końcu nie bał się wejść w drybling – coś się działo, Kacper świetnie rozgrywał piłkę przez naszą obronę i bramkarza co mogło się podobać. Tym razem trener Stanowic dobrze się przygotował i przylepił „plaster” na naszego kapitana. Szymek dostał rosłego obrońcę i nie za bardzo mógł coś zrobić. Sytuacje wykorzystał Kacper Tokarski, który wpadł w pole karne i pewnie zdobył bramkę na 1:0. W 7 minucie po kopii akcji wykonanej przez Pawła podwyższamy na 2:0. Dużo emocji. Na początku drugiej połowy goście zdobywają bramkę kontaktową, ale my szybko wracamy na dwubramkowe prowadzenie. Paweł wszedł w obronę przeciwnika jak dzik w kasztany a bramkarzowi pozostało już tylko wyjęcie piłki z siatki. Do końca meczu trwały ataki z jednej jaki i z drugiej strony. Wynik udało się dowieźć do końca i to my wygrywamy 3:1 oraz cały turniej z 9 pkt.

WYRÓŻNIENIA ZA MECZ: ADRIAN GĘBORSKI (2*), PAWEŁ MATURA (1*), KACPER TOKARSKI (2*)